HİZMETLERİMİZ

Rot & Balans

Rot & Balans

Servisimizde tüm araçların rot ve balans ayarı yapılmaktadır. Rot-balans ayarlarının her 5 bin km’de bir yapılması gerekir.

Aracınız ne kadar iyi ve güvenilir olursa olsun neticede 4 lastik üzerinde gitmektesiniz. Bu durumda lastikleriniz, jantlarınız ve elbette hızla dönen bu aksamın güvenilir ve kusursuz çalışması can ve mal güvenliğiniz açısından son derece önemlidir.

Yüksek süratlerde direksiyonunuz sarsılıyor, düz zeminde otomobil sağa ya da sola gitme eğilimi gösteriyor, frene basıldığında bir tarafa doğru çekiyorsa güvenliğinizi daha fazla tehlikeye düşürmeden bir rot-balans servisine uğrayın.

Rot Ayarı Nedir?

Aracınızda güvenli ve konforlu bir sürüş elde edebilmeniz için aracınızın arka tekerleklerinin ön tekerleklerinin hizasında olması, aynı istikamette ayarlı olması gerekmektedir. Bu gereklilik yavaş seyir esnasında pek hissedilmese de hızın artması ile birlikte sürüş güvenliği açısından hayati önem sergiler. Bunun yanında aracın ağırlığının dört tekerleğe uygun şekilde yayılması da zorunludur.